Svadobné video sa dá natočiť len pomocou iPhone 12 PRO MAX a stabilizátora DJI, pozrite si výsledok

Na prvé počutie to znie možno ako bláznivý nápad, no kvalita videa na nových iPhonoch je tak zdokonalená, že to už aj teraz robia mnohí filmári, dokonca pri točení hudobných videoklipoch či dokonca menších filmových projektov. Z tohto svadobného videa mám veľkú radosť.

Môj natáčací deň pri produkcii tohto svadobného videa bola moja prvá skúsenosť tohto druhu a po pravde, nevedel som do čoho idem a plne som sa spoliehal na to, že to zvládnem po tej technickej či dramaturgickej stránke. Z celkovo 230 záberov v 4K kvalite som spracoval 17 minútové video, ktoré som prepojil do 4 tématických pesničiek, jedného krátkeho intra a vsuvky, ktorá v krátkosti spojila zábery z obradu.

4e466e5e-c5ae-4526-83c3-bdff4fb7ed55jpg

Finálne video som strihal na iPade 8 v programe Lumafusion (spoplatnený jednorázovým poplatkom 30 eur). Produkcia videa v tomto programe je veľmi intuitívna a pomerne jednoduchá. Je však pravdou, že môj iPad toto video kompletne zahltilo a nebol som schopný exportovať video v 4K rozlíšení, ale iba vo Full HD, čo však úplne stačí pre ostré a kvalitné zobrazenie na väčšine TV. 

Pre zaujímavejšie a stabilnejšie zábery som vo väčšine prípadov využil príručný stabilizátor DJI Osmo Mobile 5. Natáčal som z pódia, behal medzi ľudí na parkete a motal sa aj medzi svadobčanmi a farárom v kostole. Na moje prekvapenie mi na telefóne plne vydržala batéria, ktorú som len raz počas natáčacej prestávky v aute nabíjal a výborne sa točili aj zábery v slabšom osvetlení počas tancovačky. Jediné poučenie pre mňa bolo to, že večer počas použitia prisvetlenia v mobile sa telefón mierne prehrial a chvíľu nebol schopný natáčať. Z časového hľadiska to síce nevidím tak, že sa zo mňa stane plnohodnotný svadobný kameraman, no jedno dve podobné videa za rok by som asi zvládol. Najbližší oriešok bude natočiť svoju vlastnú svadbu v auguste a ďalšie podobné videá ak tak až budúci rok, keď budem mať v rukách ešte lepší iPhone 14 PRO MAX a ďalšie technické vybavenie ako externé svetlá či dodatočné filtre a objektívy pre iPhone. 

Ako sa vám toto svadobné páči?